piątek, 4 sierpnia 2017

uwaga uwaga

wpis jest, ale spotkania w najbliższą sobotę nie będzie :((( Zostaje przesunięte na 19 sierpnia
Nie wiem czy wszyscy zaglądający do tego kącika wiedzą, co dzieje się w Puszczy Białowieskiej. Mówiąc szczerze, nie ma w tej chwili sprawy, która bardziej by mnie obchodziła. Oddaję głos wymowniejszym ode mnie:
Lepiej bym tego nie ujęła. I jeszcze raz i obrazkami pogromu:
A teraz parę cytatów :
1."Ktoś już kiedyś zastanawiał się nad tym, dlaczego zniszczenie dzieła ludzkich rąk nazywa się wandalizmem, a gdy niszczone jest dzieło natury, dzieło Boże, mówi się, że to postęp".
2."Puszcza Białowieska miała szczególny status już za Zygmunta Augusta, a nawet za rosyjskich zaborców. Nagle przestała go mieć – pod "najbardziej patriotycznym (?)etc." polskim rządem, który puszczę niszczy. Dokładnie tak, jak barbarzyńcy z ISIS niszczyli Palmirę czy posągi w Mosulu. To jest ta sama „kategoria wagowa”, i ta sama wrażliwość świata. "
3."Nie dostaliśmy tej planety w spadku po naszych rodzicach,ale pożyczyliśmy ją od naszych dzieci. niestety to już nie jest prawda. nie pożyczamy,tylko kradniemy. Wciąż okradamy je z przyszłości"
4."Uważam, że obowiązkiem Polaków jest natychmiastowe objęcie ochroną konserwatorską w postaci parku narodowego całej polskiej części Puszczy Białowieskiej. W przeciwnym razie znowu ktoś nam powie: miałeś chamie złoty róg!”"
.
Gdyby komuś chciało się rozszyfrować te cytaty, zostanie nagrodzony książką Jane Goodall "Mądrość i cuda świata roślin".

 Każdy ma jakiś sposób na przeżywanie żalu, jedni organizują spotkania  inni wręcz przeciwnie. Należę do tych drugich i dlatego prawdopodobnie będzie to ostatnie spotkanie, a na pewno w dotychczasowej formie,  ale zapraszam 19 sierpnia jak zwykle od 14.

2 komentarze:

 1. pierwszy wspominana w tekście Jane Goodall
  drugi z felietonu Pawła Rabieja
  czwarty jest prof. Simony Kossak

  dla mnie nie mieści się w głowie co oni ( mali ludzie wyprawiają) i płakać się chce na każdym kroku :(

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda Madziu. Płakać sie chce i wszystko aż boli...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...